« Svibanj 2024 »

ŠKOLSKE NOVINE

Skriveni talent u OŠ“V.Nazor“ – plivačica Saša Markulić
Autor: Jasna Mikić, 16. 5. 2016.

Do sada je osvojila dvije srebrne i dvije brončane medalje

Plivanjem se bavi već 11 godina. Ona je jedina uspješna đakovačka plivačica. Saša Markulić je bila na tri državna B prvenstva. Na prvom državnom prvenstvu je bila kada je imala 10 godina. Osvojila je 4 medalje(2 srebrne i 2 brončane).Konkurencija je teška jer Đakovo nema zatvoreni bazen pa Saša nema uvjete za treniranje cijele godine.2015. godine bila je izabrana za mladu nadu đakovačkog sporta. Sudjelovala je brojnim mitinzima u susjednoj Mađarskoj i Srbiji. Sašin najveći uspjeh je osvajanje 9 medalja na državnom B prvenstvu 2014. godine. Njezin najdraži stil je leđno. Na međunarodnom mitingu Šegrt Hlapić u Slavonskom brodu osvojila je srebro na 100 m leđno i broncu na 100 m prsno.Upitali smo Sašu kako je sve počelo. Evo što nam je rekla.

Za bavljenje sportom motivirala me moja obitelj, jer kada sam bila mlađa, nisam osvajala medalje kao što je moj stariji brat osvajao i htjela sam odustati. Ali moji roditelji su me uvjerili da ne mogu odustati tako lako već da moram nastaviti trenirati. Godinama, moja ljubav prema plivanju je sve više rasla, a treninzi su postajali teži. Sada mogu stati rame uz rame s ostalim plivačima u klubu. Zahvalna sam na svojim roditeljima koji su me motivirali da nastavim jer bez njih vjerojatno više ne bih trenirala plivanje.