« Svibanj 2024 »

ŠKOLSKE NOVINE

U ZAGRLJAJU MAJKE
Autor: Jasna Mikić, 11. 11. 2015.

Majka me je prvi puta zagrlila kada sam se rodila i grli me iz dana u dan. Svaki puta kada bih bila tužna, zagrlila bih svoju dragu majku.

Moja majka me voli iako nekada nešto ružno napravim. Jednom  me bolio stomak ,ona je došla ,malo me masirala, poljubila u čelo i zagrlila u svom naručju. Kada sam išla u predškolu,majka bi me odvela, izgrlila te me izljubila pred svima. Malo me je bilo sram,ali sam se navikla i vidjela da to rade i ostale majke. Gdje god mi išle i što god radile,ona bi me prvo izgrlila,pomazila,izljubila. Shvatila sam da me jako voli i da se boji da mi se što loše ne dogodi. Moja majka je draga,lijepa,dobra i marljiva. Moja se majka zove Mihaela i ima 35 godina,svjetlo smeđu kratku kosu,tamno smeđe oči. U njenom zagrljaju još se osjećam kao beba jer osjećam dobrotu,toplinu i ljubav u srcu.

Moja majka je najbolja, ona je moja majka i ničija više ne može biti!!!!

Lucija Knezović,6.a