« Svibanj 2024 »

ŠKOLSKE NOVINE

Izvanučionička nastava šestih razreda u Centru tehničke kulture Osijek
Autor: Jasna Mikić, 30. 10. 2015.

Dana 28.10.2015.održana je izvanučionička nastava za učenike šestih razreda u Osijeku.Posjetili smo Dom tehnike koji je smješten u jezgri Tvrđe.Pod vodstvom razrednice-organizatorice Sanje Vidović,uz  učiteljice Maricu Matijaković,Tatjane Majačić i Marijane Slatki srdačno smo dočekani od Nataše Dorić,mag.oec.voditeljice Centra tehničke kulture Osijek-CTK Grada Osijeka.

Upoznati smo s rasporedom radionica: zrakoplovno modelarstvo; rastavi-sastavi računalo;  robotika-arduino i predstavljanje 3D pisača. Potom je bio predstavljen program CTK Osijek uz projekciju animiranih filmova nastalih u produkciji CTK Osijek/VK Mursa.

U skupinama smo učestvovali u svim radionicama,slikali smo se,a ja sam s ponosom nosila zrakoplov Maki 13 koji je poklonjen našoj školi.

Prvo smo isli na radionicu Zrakoplovno modelarstvo. Tamo nas je dočekao simpatičan gospodin,Antun Šikić,zajedno sa svojim pomoćnikom Filipom. Na početku nam je ispričao sve o samom izrađivanju raznih zrakoplova. Nakon 10-15 minuta izašli smo van na travnjak kako bismo ispaljivali raketu pomoću dugačke cijevi i plastične boce. Nakon toga krenuli smo prema radionici rastavljanja-sastavljanja računala. Tu nas je dočekao gospodin Daniel Vidaković. Svatko je dobio svoju kutiju te smo krenuli s radom.  Nakon okrijepe pogledali smo dječje uratke- animirane filmove povodom Međunarodnog dana animiranoga filma.

Bio je to vrlo uspješan nastavni dan, a kako smo bili dobri posjetitelji, pozvani smo na Dane otvorenih vrata Centra tehničke kulture.

Novinarka: Nora Hodak, 6.c uz učiteljicu mentoricu Tatjanu Majačić