« Svibanj 2024 »

ŠKOLSKE NOVINE

Dobročinstvo
Autor: Jasna Mikić, 28. 4. 2015.

Mama i ja imamo mnogo odjeće. Dosta odjeće i ne nosimo.

Stoga moja mama,koja je jako dobrodušna i draga,odvoji nenošenu odjeću za one ljude koji nemaju dovoljno hrane,tekuće vode,a trebaju i odjeću. Nađe se tu svakakve odjeće: majice kratkih i dugih rukava,trenerki,hlača,vestica, cipela. Odmah toga dana čim priredimo robu, odnesemo sve u Caritas.

Nakon što predamo svu odjeću koja nam je već mala,a nismo je niti jednom odjenule,osjećamo se ispunjeno. Osjećamo se radosno,sretno,i veselo jer smo pomogle nekome. Nismo dale novac,zlato ili srebro,već dale smo nekoliko majca,hlača i nešto cipela. No, i tako malo,mnogima znači puno! Što mislite,kako je onim roditeljima i djeci u Africi koja nemaju koricu kruha? Dobiju li dvije-tri kapi vode,budu sretni,a mi ovdje nismo zadovoljni onime što imamo. Svakoga dana,sve je veći broj siromašnih ljudi. Beskućnika ima na sve strane.

Zato,budimo zadovoljni onime što imamo! Pomažimo drugima i vratit će nam se dvostruko. Budimo dobrodušni,velika srcaispunjena dobrotom i osjećat ćemo se boljima nego što jesmo!

Nora Hodak,5.c