« Svibanj 2024 »

ŠKOLSKE NOVINE

57.ŽUPANIJSKO NATJECANJE MLADIH TEHNIČARA I 3. SMOTRA MLADIH PODUZETNIKA OSJEČKO- BARANJSKE ŽUPANIJE
Autor: Jasna Mikić, 18. 3. 2015.

Dana 13.3.2015. održano je natjecanje mladih tehničara.Ne moram ni reći koliko sam bila, što uzbuđena, što uplašena.

Nas dvanaest natjecatelja naše škole stigli smo na odredište u Osnovnu školu Jagode Truhelke u Osijek.Njihova škola je lijepa i sviđa mi se što svaki učenik ima svoj ormarić za preobuću.Voditeljica i moja razrednica, Sanja Vidović odvela nas je do vrata na kojima je pisalo“85.maketarstvo i modelarstvo“.Pisali smo pismeni , a nakon toga odradili i praktični uradak na temu „Kolijevka za bebe“.Nije bilo teško.Nakon toga imali smo obranu rada.Dok smo čekali rezultate, sprijateljila sam se s mnogim učenicima. Napokon su me pozvali te je  učitelj iz komisije rekao: „ Svaka čast!“.Srce mi je zatitralo kada su mi rekli da sam prva. „Ljudi, neka me netko probudi!“ rekla sam oduševljeno.Svi su pljeskali, a ja sam stala na pozornicu primajući čestitke za uspjeh.Tako sam uz ostale pozvana na državno natjecanje u Primošten.

Učenici naše škole osvojili su sljedeće rezultate:

Luka Dujmić 8.a   razred u kategoriji elektrotehnika osvojio je 1.mjesto – ide na državno natjecanje

Luka Eberhardt 7.c razred u kategoriji Obrada Materijala osvojio je 2.mjesto

Stanko Vukadin, 7.a razred u kategoriji Strojarske konstrukcije osvojio je 2.mjesto

Luka Vidović, 8.b razred u kategoriji Modelarstvo uporabnih tehničkih tvorevina  osvojio je 2.mjesto

Željko Senkić, 8.b razred u kategoriji Orijentacija i komunikacija osvojio je 4.mjesto

Bruno Bičanić 7.c razred u kategoriji Obrada Materijala osvojio je 4.mjesto

Marija Lasić, 7.b razred u kategoriji Orijentacija i komunikacija osvojila je 7.mjesto.

Bilo je to lijepo i nezaboravno iskustvo koje će mi ostati kao lijepo sjećanje na dane tehničke kulture.

Valentina Lovrić, 5.c