« Svibanj 2024 »

ŠKOLSKE NOVINE

MOJ IZBOR
Autor: Jasna Mikić, 27. 3. 2018.

U četvrtom  razredu tijekom sata došla nam je u posjet većina puhačkog orkestra. Došli su jer su željeli privući djecu u svoju skupinu. Odsvirali su jednu pjesmu i pokazali svoje vještine. Tada sam imala želju za sviranje i odlučila sam im se pridružiti.

Sutradan, poslije škole, došli smo u DVD Đakovo. Isprobavali smo  instrumente da bismo znali što odabrati. Meni nijedan nije odgovarao, ali mi se svidjela flauta. Pokušala sam na njoj puhati i odgovarala mi je. To je postao moj odabrani instrumenti i jako sam bila ponosna što sviram taj instrument. Imali smo termine za sviranje i tako smo sve više vježbali. Prošlo je već dvije godine. I dan danas sviram svoj omiljeni instrument flautu. I dan danas sam ponosna na sebe.

Šteta što su se moji prijatelji ispisali. No, ja sam sebi rekla da neću odustajati od onoga što sam započela jer znam da ću svojim uspjehom i ponosom postati uspješna žena i postići nešto čudesno.

Darija Grejza, 6.a