« Svibanj 2024 »

MOJ JESENSKI DAN
Autor: Jasna Mikić, 28. 10. 2014.

Sjedim u kući na podu i igram se sa svojom sestrom Anom. Cijeli dnevni boravak miriši na slasni i topao ručak. Igrao sam se još neko vrijeme, a onda je nešto počelo lupati i lupati.

Pogledao sam kroz prozor i vidio da je počela padati kiša. Malo zatim, mama je rekla da je ručak gotov. Kada je mama htjela izvaditi kruh, vidjela je da ga nema.  Htjela ga je ispeći. Ali nije imala brašna. Mama mi je rekla da ga odem kupiti u obližnju pekaru. Tako sam i napravio . Uzeo sam kišobran i krenuo na put. Kiša je pljuštala, a lišće je letjelo na sve strane. Mislio sam da će mi ovaj put do pekare biti grozan. Već na prvom prijelazu, auto je prešao preko lokve i pošpricao me vodom. Sva sreća pa sam kišobran nagnuo na svoju desnu stranu. Kišobran me zaštitio od kapljica koje su letjele. Ali mi se zbog toga kosa smočila na kiši.

Kada sam stigao do pekare i ušao unutra, shvatio sam kako je jesen puna iznenađenja.

Josip Budimir 4.r