JAVNI POZIV - POMOĆNIK/POMOĆNICA U NASTAVI UČENICIMA S TEŠKOĆAMA U RAZVOJU
Autor: Mira Racić, 10. 1. 2024.

Radno mjesto

Broj traženih radnika :   1
Vrsta zaposlenja:           Na određeno, upražnjeni poslovi
Radno vrijeme:              Minimalno 20 sati tjedno
Smještaj:                        Nema smještaja
Natječaj vrijedi od:        10.1.2024.
Natječaj vrijedi do:        18.1.2024.

OSTALE DETALJE JAVNOG POZIVA PROČITAJTE POD OPŠIRNIJE.

Posloprimac

Razina obrazovanja:      Srednja škola – 4 godine
                                       Viša ili prvostupanjska
                                       Fakultet, akademija, magisterij, doktorat

Radno iskustvo:             Nije važno
Ostale informacije:

Na temelju članka 99. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (''Narodne novine'' broj 87/08., 86/09., 92/10., 105/10., 90/11., 16/12., 86/12., 94/13., 152/14., 7/17.,  68/18., 98/19. i 64/20.) i članka 6. Pravilnika o pomoćnicima u nastavi i stručnim komunikacijskim posrednicima (''Narodne novine'' broj 102/18., 59/19. i 22/20.)  Osnovna škola „Vladimir Nazor“, Đakovo, Kralja Tomislava 18, objavljuje

Javni poziv

za obavljanje posla pomoćnika u nastavi
Predviđen je odabir i zapošljavanje osoba na poslovima pomoćnika u nastavi s ciljem povećanja socijalne uključenosti i integracije učenika s teškoćama u razvoju.

POMOĆNIK U NASTAVI

Broj traženih osoba: 1
Mjesto rada: ĐAKOVO
Radno vrijeme: nepuno radno vrijeme – Minimalno 20 sati tjedno
Vrsta ugovora: ugovor o radu na određeno vrijeme za nastavnu godinu 2023./2024.
U slučaju potrebe, povećat će se i broj pomoćnika

UVJETI:
najmanje završena srednja škola – 4 godine
uvjerenje da se protiv kandidata ne vodi kazneni postupak niti je pravomoćno osuđivan za neko od kaznenih djela
pomoćnik u nastavi ili stručni komunikacijski posrednik ne smije biti roditelj/skrbnik niti drugi član uže obitelji učenika kojem/kojima se pruža potpora

OPIS POSLOVA
Osnovna zadaća pomoćnika u nastavi je omogućiti jednake uvjete obrazovanja kroz pružanje neposredne podrške učenicima s teškoćama u razvoju, pomoć u uključivanju u razredni kolektiv, savladavanje socijalno-psiholoških prepreka, senzoričkih i arhitektonskih barijera.

DODATNA ZNANJA I VJEŠTINE
Poštivanje različitosti, afinitet prema djeci s teškoćama u razvoju, otvorenost, odgovornost, fleksibilnost, razvijene komunikacijske vještine, podjednaka sklonost individualnom i timskom radu, točnost u izvršavanju poslova, organiziranost, emocionalna stabilnost i dosljednost.

POŽELJNO
iskustvo u neposrednom radu s djecom s teškoćama u razvoju (završeno osposobljavanje za pomoćnika u nastavi)
iskustvo u volontiranju

Na poziv se mogu javiti osobe oba spola. Uz prijavu kandidati su dužni priložiti sljedeće dokumente:
zamolbu za posao (vlastoručno potpisana);
životopis (vlastoručno potpisan, s navedenim podacima o neposrednom radu s djecom s teškoćama u razvoju ili volontiranju (naziv institucije/udruge/tvrtke gdje je ostvareno iskustvo u radu s djecom  ili volontiranje, te trajanje istog);
dokaz o odgovarajućem stupnju obrazovanja (presliku diplome ili potvrdu o stečenoj stručnoj spremi);
uvjerenje da se protiv kandidata ne vodi kazneni postupak (ne starije od 6 mjeseci);
dokaz o hrvatskom državljanstvu;
uvjerenje o prebivalištu (ne starije od 6 mjeseci);
elektronički zapis o podacima evidentiranim u matičnoj evidenciji Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje (ne stariji od dana objave ovog javnog poziva);
dokaz o osposobljenosti za poslove pomoćnika, ukoliko ga kandidat ima;
ukoliko kandidat ima iskustva u radu s djecom s teškoćama u razvoju potrebno je priložiti mišljenje supervizora i/ili preporuku škole/ustanove/udruge.

Sukladno odredbama Uredbe (EU) 2016/679 Europskog parlamenta i Vijeća od 27. travnja 2016. godine o zaštiti pojedinaca u svezi s obradom osobnih podataka i slobodnog kretanja takvih podataka, svi dokumenti dostavljeni na javni poziv poslani su slobodnom voljom kandidata te se smatra da je kandidat dao privolu za obradu svih podataka, a koji će se obrađivati isključivo u svrhu provođenja  postupka.

U prijavi i životopisu obvezno navesti datum i mjesto rođenja, adresu stanovanja te kontakt broj mobitela i elektronsku poštu (e-mail). Preslike traženih priloga ne moraju biti ovjerene, a kandidati su prije sklapanja pisanog ugovora dužni dostaviti na uvid originalne dokumente.

Prijave u pisanom obliku s dokazima o ispunjavanju uvjeta iz poziva podnose se osobno Osnovnoj školi „Vladimir Nazor“, Đakovo, Kralja Tomislava 18 u vremenu od 8-12 sati.

Osoba koja ne podnese pravodobnu i/ili urednu prijavu ili za koju se utvrdi da ne ispunjava formalne uvjete iz poziva, neće se smatrati kandidatom prijavljenim na poziv. Urednom prijavom smatra se prijava koja sadržava sve podatke i priloge navedene u pozivu.

Javni poziv će biti objavljen 10. siječnja 2024. na  internet stranici i oglasnoj ploči Osnovne škole „Vladimir Nazor“, Đakovo, Kralja Tomislava 18.

Odabir će se izvršiti uz pomoć stručnih metoda procjene kompetencija i osobina podnositelja zahtjeva koje će se izvršiti prilikom predaje prijave.

Izrazi koji se u ovom pozivu koriste za osobe u muškom rodu neutralni su i jednako se odnose na muške i ženske osobe.

Kontakt: Kristina Klemen, 031 821-247

KLASA: 112-01/24-01/01
URBROJ: 2121-15-24-1
Đakovo, 10. siječnja 2024.