Posebni odjeli

O nama

1970/71.  javila se potreba otvaranja odjela za učenike koji nisu mogli pratiti redovan nastavni program. Od tada učenici s teškoćama u razvoju ( LMR s utjecajnim teškoćama, PUP,TI) pohađaju posebne odjele OŠ“V. Nazor“.  Učenici rade po posebnom planu i programu koji se tijekom rada individualizira prema mogućnostima učenika. S učenicima rade četiri defektologa. U odjele se uključuju učenici s područja grada i iz škola koje gravitiraju Đakovu. Zadovoljstvo u radu ostvarujemo kroz manja, ponekad i veća postignuća učenika, a najveći napredak vide njihovi roditelji.

Učenici svoje radove redovito izlažu u školi, objavljuju u časopisu Unikat, a sada i vi imate mogućnost vidjeti ih na ovim stranicama.

USKRSNE RADOSTI UČENIKA POSEBNIH ODJELA
Autor: Jasna Mikić, 25. 3. 2015.

Učenici posebnih odjela u suradnji s učiteljicom tehničke kulture Sanjom Vidović, izrađivali su razne ukrase poput čestitaka za Uskrs, uskršnjih jaja od papira, likovne radove od ljusaka jaja, satove od šperploče te jaja od starih krpica.

Izrađeni su u vrlo živopisnim bojama i na radost učenika i učiteljica, radovi nisu izloženi  samo za školsku javnost, već će povodom Dana grada biti prodavani u humanitarne svrhe.Njihove učiteljice Mara Horvatović, Nevenka Ćušić, Branka Djevenica i Anita Mišković bodre ih i pomažu u razvoju njihove kreativnosti kroz integriranu nastavu.

Koliko su vrijedni i kreativni, možete pogledati kroz galeriju slika djelića njihovih uradaka.

Novinari

Nastavljamo akciju „ Spasimo jedno drvo“

I ove godine nastavljamo s akcijom  „ Spasimo jedno drvo“ . Učiteljica Nevenka je darovala jedno božićno drvce učenicima s većim teškoćama u razvoju. Učenici posebnih odjela 6, 7 i 8. razreda su na satovima likovne kulture izradili licitarske ukrase i poklonili svojim prijateljima u grupama. U ponedjeljak ( 12. 12. 2011.) imali smo zajedničko druženje i kićenje bora. Na boru su se našli i papirni anđeli izrađeni na satovima vjeronauka. Uz pjevanje božićnih pjesama pogostili smo se slatkišima i zajedno slikali.

Spasimo jedno drvce - projekt

Terenska nastava i projekt "Spasimo jedno drvce" koje su i ove školske godine provodili učenici posebnih odjela zajedno sa svojim učiteljicama, završio je presađivanjem drvca u školskom dvorištu. Učenici će pratiti rast svoga drvca.

Poruka projekta je: "Pomozimo spasiti planet Zemlju!"

Učenici 3., 6. i 7. razreda P.O. i učiteljice prof.defektolog Nevenka Ćušić i prof.defektolog Anita Mišković.

Više slika možete pogledati u foto - galeriji.

Sačuvajmo jedno drvce i zaštitimo prirodu

Učenici posebnih odjela i ove školske godine provode akciju "Sačuvajmo jedno drvce i zaštitimo prirodu".