PREZENTACIJA PROJEKTA „ ŠALA MALA“
Autor: Jasna Mikić, 4. 4. 2017.

Smijeh je doista univerzalni lijek - najbolje sredstvo za jačanje imuniteta i saveznik u borbi protiv stresa.

Pročitajte dobar vic, naučite pričati viceve i pokušajte vidjeti smiješnu stranu neugodnih životnih situacija.

Ovaj su savjet prihvatili učenici razredne nastave naše škole, te su kroz projekt „Šala mala“ provodili različite aktivnosti u svojim razredima. Na satima razrednog odjela, te satima hrvatskog jezika su čitali, pričali, te pjevali na temu smijeha.

Plesa i glume nije nedostajalo. Prezentacija  aktivnosti koje su se provodile u školi tijekom realizacije projekta dogodila se 30. ožujka 2017. godine u Hrvatskom domu u Đakovu. Učenici su pričali   smiješne priče, šale i viceve.  Na šaljiv način su prikazali svakodnevne situacije u školi, kod kuće,  te na način primjeren učenicima i situacije u zemlji u kojoj živimo.

Sve ove aktivnosti su nasmijale publiku,  što je i bio cilj uvježbanih i prezentiranih aktivnosti.

Neki ljudi su suviše umorni da vam pruže osmijeh. Dajte im je jedan od svojih, jer nikome nije toliko potreban osmjeh kao onome koji ga više nema za dati.

Ovu poruku su ponijeli učenici 3. i 4. razreda iz područne škole Pisak, te poklanjali svoje osmjehe građanima našega grada i  snimili spot na pjesmu Mije Dimšić „Život nije siv“. Pri snimanju istog su se jako dobro zabavili što je vidljivo iz spota, kao i  poruka optimizma za svakoga od nas.

Poslušajmo ovu pjesmu svakoga jutra, prigrlimo njezin refren, odzviždajmo ga i – dan će nam biti ljepši.

A naš mali svijet bit će još malo sretniji.

‘sve je dobro
dok si zdrav
i dok si živ’

Gledatelji su mogli vidjeti spot pjesme „Život nije siv“ Mije Dimšić.

Nada Nikolić