PROJEKT „LJUBAV JE…“
Autor: Mira Racić, 16. 2. 2024.

U petak 9. veljače 2024.  u Centru za kulturu Đakovo završen je i javno prezentiran projekt razredne nastave „Ljubav je…“.
Razredna nastava naše škole već tradicionalno planira na početku školske godine zajednički projekt. Duga je to tradicija koju pamtimo po suradničkom učenju, istraživanju, prezentiranju i druženju. Teme projekta uvijek su birane prema interesima učenika. Teme su također i vrlo široke s ciljem raznovrsnosti pristupa istraživanju i prezentiranju. Ove godine naša tema bila je „Ljubav je…“.

(piše: učiteljica Maja Katić)

Cilj svakog projekta, pa tako i našeg, je provesti ga kroz što više nastavnih predmeta vodeći se planiranim ishodima pojedinog razreda. Način i realizacija projekta planiran je u rujnu. Našoj temi pristupili smo vrlo raznoliko istražujući sve vrste ljubavi koje poznajemo pa tako i ljubav prema biljkama i životinjama. Tijekom cijelog razdoblja mogli smo vidjeti likovne radove na našim panoima na temu Ljubav je…, plakate i literarne radove. Mogli smo čuti brojne pjesme, monologe, igrokaze i recitacije. Održane su i radionice, prezentirani istraživački radovi. U okviru istraživačke nastave bili smo u posjeti Veterinarskoj stanici Đakovo gdje smo mogli vidjeti i čuti što sve uključuje ljubav i skrb za životinje.
Sve na čemu smo vrijedno radili, prikazali smo u petak u Centru za kulturu Đakovo. U prepunoj dvorani čula se pjesma, ples, recitacije i smijeh. Baš kakva ljubav i je. Radosna i raznolika!
Evaluacijom projekta, utvrdili smo da su učenici uživali i rado sudjelovali, a mi učitelji smo bili tu da ih usmjerimo na neka nova otkrivanja i nove uspjehe. Svi zajedno smo, baš kao jedan tim, uspješno završili još jedan projekt i već sad se veselimo idućem!
Kako je sve izgledalo, možete vidjeti na fotografijama.