Datum objave: 12. lipnja 2024.
Kategorija: eTwinning SCHOOL

ETwinning projekt News AI Spectrum

Međunarodni eTwinning projekt News AI Spectrum je novi projekt u koji su se ove školske godine uključili učenici 8. c raz. u sklopu nastave engleskog jezika i sata razrednika. Osnovni cilj projekta je upoznati učenike s medijskom kulturom i u suradnji s projektnim partnerima iz škola u Europi kreirati digitalni materijal u obliku vijesti na odabranu temu. Radni jezik projekta je bio engleski pa su učenici imali priliku i unaprijediti svoje jezične vještine i razmijeniti iskustva s drugim učenicima. Za kreiranje digitalnih materijala učenici su koristili aplikaciju CapCut i najčešće su radili u parovima ili manjim timovima. Posebna vrijednost projekta je i povezivanje s drugim eTwinning školama i učenicima u projektu i stvaranje mreže suradnika na nekom budućem eTwinning projektu.