« Listopad 2021 »

Posebni odjeli

O nama

1970/71.  javila se potreba otvaranja odjela za učenike koji nisu mogli pratiti redovan nastavni program. Od tada učenici s teškoćama u razvoju ( LMR s utjecajnim teškoćama, PUP,TI) pohađaju posebne odjele OŠ“V. Nazor“.  Učenici rade po posebnom planu i programu koji se tijekom rada individualizira prema mogućnostima učenika. S učenicima rade četiri defektologa. U odjele se uključuju učenici s područja grada i iz škola koje gravitiraju Đakovu. Zadovoljstvo u radu ostvarujemo kroz manja, ponekad i veća postignuća učenika, a najveći napredak vide njihovi roditelji.

Učenici svoje radove redovito izlažu u školi, objavljuju u časopisu Unikat, a sada i vi imate mogućnost vidjeti ih na ovim stranicama.

Nastavljamo akciju „ Spasimo jedno drvo“

I ove godine nastavljamo s akcijom  „ Spasimo jedno drvo“ . Učiteljica Nevenka je darovala jedno božićno drvce učenicima s većim teškoćama u razvoju. Učenici posebnih odjela 6, 7 i 8. razreda su na satovima likovne kulture izradili licitarske ukrase i poklonili svojim prijateljima u grupama. U ponedjeljak ( 12. 12. 2011.) imali smo zajedničko druženje i kićenje bora. Na boru su se našli i papirni anđeli izrađeni na satovima vjeronauka. Uz pjevanje božićnih pjesama pogostili smo se slatkišima i zajedno slikali.

Spasimo jedno drvce - projekt

Terenska nastava i projekt "Spasimo jedno drvce" koje su i ove školske godine provodili učenici posebnih odjela zajedno sa svojim učiteljicama, završio je presađivanjem drvca u školskom dvorištu. Učenici će pratiti rast svoga drvca.

Poruka projekta je: "Pomozimo spasiti planet Zemlju!"

Učenici 3., 6. i 7. razreda P.O. i učiteljice prof.defektolog Nevenka Ćušić i prof.defektolog Anita Mišković.

Više slika možete pogledati u foto - galeriji.

Sačuvajmo jedno drvce i zaštitimo prirodu

Učenici posebnih odjela i ove školske godine provode akciju "Sačuvajmo jedno drvce i zaštitimo prirodu".