Međunarodna proslava ovogodišnjeg Europskog dana jezika (autor: Sanja Lišnjić)
Autor: Snježana Krišto, 1. 10. 2021.

Ove godine smo u aktivu stranih jezika proslavili Europski dan jezika, koji se slavi 26. rujna, na međunarodnoj razini! U suradnji s kolegicama i kolegama i učenicima  Osnovne škole Dore Pejačević, Našice, Osnovne škole Franje Krežme, Osijek, predstavnicima Filozofskog fakulteta Osijek, Srednje škole Isidora Kršnjavoga Našice, Osnovne škole kralja Tomislava, Našice, Osnovne škole Ivan Brnjik Slovak, Jelisavac, te gostima iz Argentine, Cipra i Rusije osmislile smo online event koji je trajao od 20.rujna do 26.rujna 2021. godine.

S učenicima smo provodili različite aktivnosti na nastavi: pozdravljanje na različitim jezicima, poslovice na različitim jezicima, natjecanje Eurovizija u kojem su učenici otpjevali refrene pjesama na različitim jezicima, predstavljanje država Europe, crtanje simbola i zastava pojedinih država i sl. Kratke video zapise ponekih aktivnosti smo objavili na digitalnoj online platformi Flipgrid.

Kulminacija proslave je bila 25. rujna 2021. godine kada se održao javni događaj uživo na glavnom trgu u Našicama, a pregršt aktivnosti koje su održane možete vidjeti u priloženom programu u pdf dokumentu.

Neke od aktivnosti koje smo provodili možete pogledati i u obliku video zapisa na sljedećem linku: https://flipgrid.com/0a2e530e (kako biste vidjeli video zapise trebate se logirati sa svojim Gmail ili Carnet računom).

Sretan Europski dan jezika želi vam aktiv stranih jezika!

Priloženi dokumenti:
Europski_dan_jezika_-program.pdf (316.15 KB)