NAZOROVCI MEĐU 10% NAJBOLJIH "KLOKANOVACA"
Autor: Mira Racić, 21. 9. 2021.

U našoj je školi 10. lipnja 2021. godine održano  Međunarodno matematičko natjecanje "Klokan bez granica“. Iako je natjecanje održano pod epidemiološkim uvjetima, natjecanju je pristupilo 95 učenika naše škole, od 2. do 8. razreda. (piše: Biljana Knežević, prof.)

Zadaci nisu bili strogo vezani uz nastavne sadržaje, nego su testirane temeljne matematičke kompetencije. Sudjelovati su mogli svi zainteresirani učenici i tako se okušati  u rješavanju zadataka koji su primjena naučenog u zadacima iz svakodnevnog života gdje prevladava logičko razmišljanje i zaključivanje.

Na natjecanju su bile zastupljene sve kategorije, tako da je naših 95 prijavljenih učenika bilo raspoređeno u ove kategorije:  Pčelice (2. razred), Leptirići (3. razred), Ecolier (4. i 5. razred), Benjamin (6. i 7. razred) te Cadet (8. razred).

U Hrvatskoj je natjecanje održano u 421 osnovnoj i 31 srednjoj školi u svim županijama, što je ukupno  27 827 učenika.

Izuzetnu uspješnost, 10% najboljih od ukupnog broja natjecatelja u RH pokazali su i učenici naše škole, koji su uvršteni u listu najbolje plasiranih sudionika osnovnih škola RH te su pohvaljeni i nagrađeni.

Nagrađeni učenici su:

MATIĆ ELENA               3.c

BLAŽEVIĆ MISLAV        3.a

OSTAJMER GABRIJEL   8.a

Utješne nagrade:

Tokić Ana                        3.c

Ljubičić Elena                 3.c

Gadža   Jure                    4.a

Kolarik Jošua Daniel      4.b

Gruber Mario                 4.b

Pinterić Borna                4.b

Rješenja i rang listu možete pogledati na mrežnoj stranici Hrvatskog matematičkog društva. http://www.matematika.hr/klokan/2021/zadaci-rjesenja-rang-liste

Svi sudionici mogu saznati svoj plasman na natjecanju od razrednog učitelja ili povjerenika natjecanja.

Priznanja, nagrade i čestitke navedeni učenici  primili su u svom razrednom odjelu, a učenicima koji su u 10%  najboljih Klokanovaca bit će uručeno i priznanje od Škole.

Zahvaljujem svim učenicima naše škole koji su  sudjelovali na Međunarodnom matematičkom    natjecanju „Klokan bez granica“.

Čestitke svima, a posebno učenicima koji su postigli zapažene rezultate!

Povjerenik natjecanja:

Biljana Knežević, prof.