Manifestacija „Dramske igre“ – „Theaterspiele“ u Varaždinu, 2021. godina. pod vodstvom nastavnice njemačkog i engleskog jezika, Jelene Slijepčević
Autor: Snježana Krišto, 16. 6. 2021.

Od 2003.godine se u organizaciji udruge EKULT te u okviru OŠ Vidovec na području sjeverozapadne Hrvatske organiziraju jedine Dramske igre na njemačkom jeziku – „Theaterspiele“. To je projekt koji je u ovih niz godina izrastao u međunarodnu manifestaciju uz jaku potporu:

• Zaklade podunavskih Švaba iz Stuttgarta,
  • Ambasade Savezne Republike njemačke,
  • Grada Varaždina,
  • Županije Varaždinske,
  • općine Vidovec,
  • Udruge za popularizaciju njemačkog jezika na području Republike Hrvatske „Europski kulturni krug – EKULT,

te brojnih medijskih pokrovitelja.

Ove je godine za manifestaciju nastavnica Jelena Slijepčević pripremala šestero učenika 7.c razreda, a to su bili: Iva Alduk, Ella Cigrovski, Petra Humbal, Lidija Davidović, Petar Vukadin i Ivano Šalamon.

Manifestacija se odvijala  4. i 5. lipnja 2021. Svakoj je dramskoj skupini iz nekoliko županija RH omogućeno da nastupi sa svojom predstavom na njemačkom jeziku u prostoru sportske dvorane tj. vanjskog prostora kod Arene što je omogućilo zadovoljavanje epidemioloških mjera i što se tiče "nemiješanja" grupa i dovoljne udaljenosti što se tiče sjedećih mjesta za publiku. Ove godine su Theaterspiele zbog situacije koja nas okružuje bile organizirane samo za grupe iz Hrvatske te su nastupi bili jedan dan. Također su se održale i radionice na njemačkom jeziku (online) u vidu raznih zanimljivih govornih vježbi. Uz suglasnost roditelja, naši su učenici prevezeni organiziranim autobusom od strane voditeljice manifestacije, Lee Lesar Dolenc. Učenici su nastupili s predstavom 'Toc Tic' u trajanju od 15 minuta i time pokazali svoj jezični i umjetnički talent. Kazališna smotra nije natjecateljskog karaktera, a cilj je da učenici, prije svega, steknu novo i zanimljivo iskustvo te kroz pjesmu, igranje i glumu nauče nešto novo. Učenici i njihova mentorica Jelena Slijepčević su po završetku manifestacije stekli potvrdu o sudjelovanju.

U Đakovu, 16.06.2021.