POZIVNICA NA OBILJEŽAVANJE EUROPSKOG DANA JEZIKA
Autor: Snježana Krišto, 25. 9. 2020.

Poštovani nastavnici stranih jezika, nastavnici našeg materinjeg jezika, a također i svi nastavnici koji su zainteresirani za učenje stranih jezika, učiteljice aktiva stranih jezika OŠ ˶Vladimir Nazor˝ Đakovo Vas pozivaju da nam se pridružite u neobičnom online susretu i proslavi Europskog dana jezika 2020.! Ako imate zanimljivih ideja na stranim jezicima koje želite provesti sa svojim učenicima u razredu podijelite ih s nama na zajedničkoj online stranici u digitalnom alatu Padlet   (https://padlet.com/ihmt39/k9dtu2du3gmg7yaz) posvećenoj obilježavanju ovogodišnjeg Europskog dana jezika. Uz aktivnosti koje provedete napišite naslov i ukratko opišite i podignite na poveznicu Padleta te možete dodati fotografije i video zapis učenika ako imate suglasnosti roditelja. Molimo napišite uz objavu i vaše ime i prezime, iz koje škole nam se pridružujete te dob učenika. Zamislili smo da materijale stavljamo do 30. rujna 2020.

Pokažimo zajedno svo bogatstvo i jezičnu raznolikost Europe i ukažimo na važnost učenja stranih jezika! Na službenoj stranici Europskog dana jezika možete pronaći pregršt primjera i odličnih ideja za obilježavanje ovog dana: https://edl.ecml.at/ .

Svim sudionicima, a posebno našim učenicima čiji kreativni duh nikad ne jenjava:

We wish you a happy European Day of Languages!

Feiern wir gemeinsam den Europäischen Tag der Sprachen!

Boldog Nyelvek Európai Napját!

Proslavimo zajedno Europski dan jezika!