U posebnim uvjetima održano međunarodno natjecanje "Klokan bez granica"
Autor: Mira Racić, 21. 9. 2020.

U četvrtak, 17. rujna 2020. godine održano je i u našoj školi Međunarodno matematičko natjecanje "Klokan bez granica“. To se natjecanje, inače trebalo održati 19. ožujka, prošle 2019./ 2020. školske godine, ali je zbog pandemije COVID-19 bilo odgođeno. Natjecanje se  do sada uvijek odvijalo na razini cijele  škole, no sada, zbog epidemioloških uvjeta, a po preporukama Ministarstva znanosti i obrazovanja održano je na razini razrednih odjela, samo u razrednoj nastavi.

Sudjelovalo je 39 učenika 3. i 4. razreda.

Udruga "Klokan bez granica" međunarodnog je karaktera i okuplja predstavnike velikog broja zemalja Europe, Amerike, Afrike i Azije. Natjecanje se organizira svake godine u ožujku, istoga dana, u isto vrijeme u svim zemljama sudionicama. Moto natjecanja je: bez selekcije, eliminacije i finala, a cilj je popularizirati matematiku i motivirati učenike da se bave matematikom izvan redovitih školskih programa.

Učitelji  naše škole nastoje učenicima približiti matematiku ne samo kroz nastavni predmet nego i ukazati na važnost i prisutnost matematike u svakodnevnom životnom okruženju.

Svi učenici koji su se za natjecanje prijavili i uplatili predviđenu svotu,  (učenici od 5. do 8. razreda, a nisu zbog navedenih okolnosti sudjelovali) dobit će uz poklon torticu, kalendarić i olovku i povrat od 10 kuna.

Učenici sudionici natjecanja pokazali su radost što su barem oni mogli sudjelovati  i biti dio istog.

- objava rješenja - 16. 10. 2020.  na internetskoj stranici  HMD-a

- objava neslužbenih rang - lista - 19. 10. 2020. na internetskoj stranici  HMD-a

Nagrade najboljim učenicima dodjeljivat će se od 3. studenog 2020. godine.

Ostale fotografije s natjecanja možete pogledati u foto-galeriji.

Povjerenik za provedbu natjecanja:

Biljana Knežević, prof.