Otvorenje izložbe ISTRAŽUJEMO ĐAKOVAČKU KATEDRALU
Autor: Mira Racić, 22. 6. 2020.

U ponedjeljak, 29. lipnja, u 17:00 sati na đakovačkom korzu u prostorijama bivše Mane održat će se svečano otvorenje izložbe Istražujemo đakovačku katedralu . Izložba radova učenika naše škole dio je  54. Đakovačkih vezova, a nastala je u sklopu dvogodišnjeg projekta u koji su bile uključene učiteljice vjeronauka Martina Petrović, Anamarija Josipović, defektolozi Anita Mišković, Marijana Svalina i Krasanka Kakaš te učiteljica likovne kulture Katarina Kuric i učiteljica tehničke kulture Sanja Vidović. Projekt se provodio s učenicima predmetne nastave, posebnim odjelima od 5. do 8.razreda i starijom odgojno -obrazovnom skupinom.

Iako je kraj nastavne godine, pozivamo vas da nam se pridružite na otvorenju izložbe i pogledate radove naših vrijednih učenika!

Pod OPŠIRNIJE pročitajte nešto više o samom projektu Istražujemo đakovačku katedralu.

Kurikulum Istražujemo đakovačku katedralu  projekt je OŠ "Vladimir Nazor " Đakovo u koji su uključene učiteljice vjeronauka Martina Petrović, Anamarija Josipović, defektolozi Anita Mišković, Marijana Svalina i Krasanka Kakaš, te učiteljica likovne kulture Katarina Kuric i učiteljica tehničke kulture Sanja Vidović. Kurikulum se provodio sa učenicima predmetne nastave, posebnim odjelima od 5. do 8.r i starijom odgojno - obrazovnom skupinom.
         U školskoj godini 2018./2019.  započeli smo s istraživanjem katedrale kako duhovno, tako i promatranjem kao građevine i umjetnine izvana i unutar zidina, a jednako tako nastavili smo projekt i u ovoj nastavnoj godini.
              Svaki sat u ovoj, a tako i u prošloj školskoj godini,  pokušali smo na maštovit način svojim rukama dočarati ljepote njene visine i duhovne dubine, ali i tehničke vrednote koje ona ima, zajedno s umjetnošću kako vanjštine tako i njene unutrašnjosti .

Sanja Vidović, prof.