Izvještaj o ostvarenosti projekta Ivana Brlić Mažuranić
Autor: Snježana Krišto, 1. 5. 2019.

Ove školske godine učiteljice razredne nastave odabrale su projekt Ivana Brlić Mažuranić. Cilj projekta bio je upoznati učenike s velikim književnim stvaralaštvom naše najpoznatije spisateljice i poticati učenike na čitanje lektirnih djela.

Pripreme su počele u ožujku ove godine s uređenjem hodnika škole „Šumom Striborovom. U šumu su postavljeni i likovi iz priče- momak, majka, žena-guja i djevojka te Stribor sa svojim „domaćima“. U začaranoj šumi mogli su se vidjeti leptirići, ptičice, gljive, gusjenice i cjetovi.  Učiteljice su sa svojim učenicima izrađivale slikovnice „ Čudnovate zgode šegrta Hlapića“, „Regoč“ i „Šuma Striborova“. Izrađivale su  puzzle „Priče iz davnine“, panel plakat Hlapića, Jaglenca i Rutvicu (likovi iz Ivaninih priča). Veliku pozornost učiteljice su posvetile djelima i životu I. B. Mažuranić koje su prikazale kroz slike i plakate. U projekt se uključila i učiteljica iz engleskog jezika koja je izradila plakat Šuma Striborova na engleskom jeziku i učiteljica iz vjeronauka koja je s ostalim učiteljicama uređivala hodnik.

Prezentacija projekta Ivana Brlić Mažuranić održana je 11.4.2019. u hodniku škole u obje smjene.

U parnoj smjeni učiteljice su sa svojim učenicima ugostili Ivanu Brlić Mažuranić koja ih je upoznala sa svojim životom. Učenici su bili oduševljeni takvom gošćom. Potom su gledali mjuzikl „Doživljaj domaćih“ i „Pričaonicu“ koju su priredili učenici 2. i 4. razreda. Tada je uslijedilo razgledavanje radova i čitanje slikovnica koje je bilo izloženo u hodniku škole. Neki učenici su sa zadovoljstvom slagali puzzle i fotografirali se u panel plakatu kao Hlapić ili Gita..

U neparnoj smjeni prezentacija projekta započela je također dolaskom Ivane Brlić Mažuranić koja je učenike upoznala sa  svojom biografijom. Potom je uslijedio mjuzikl „Doživljaj domaćih“ kojeg su glumili učenici 2. razreda. Nakon toga učenici 1. i 3. razreda snimali su videozapis o zanimljivoj priči koja se dogodila u hodniku škole. Kako je sve izgledalo, možete pogledati u fotogaleriji ili kliknuti OVDJE.

Voditeljica projekta: Vesna Seiter