Posjet učenika 7.b razreda Udruzi za zaštitu životinja Đakovo
Autor: Jasna Mikić, 7. 5. 2018.

Učenici 7.b razreda sa svojom su razrednicom u petak, 4. svibnja, u poslijepodnevnim satima posjetili Udrugu za zaštitu životinja Đakovo, točnije sklonište za napuštene pse. Udruga za zaštitu životinja Đakovo osnovana je prije nekoliko godina i u skloništu se trenutno nalazi oko 15-ak napuštenih pasa. Uglavnom su to psi koji su napušteni na području Đakova i Đakovštine, a mnogi su od njih u sklonište došli s vrlo teškim zdravstvenim poteškoćama. U skloništu o njima skrbi vrlo mali broj volontera, a volonterka Zdenka Čurić, koja nas je u skloništu dočekala i upoznala s radom Udruge, ističe kako se u svom radu susreću s brojnim poteškoćama, prije svega financijskim, ali i nedostatkom volontera koji bi odvojili dio svoga vremena za šetnju pasa.

Učenici 7.b razreda prošetali su pse, igrali se s njima i pri tome su se svi dobro zabavili. Na ovaj su način neki od učenika po prvi puta iskusili volonterski oblik rada dok su pojedini učenici iz razreda već su duže vrijeme uključeni u rad Udruge za zaštitu životinja i neke druge udruge u kojima volontiraju.

Mira Racić, prof.