POKLADNI UTORAK U PŠ PISAK
Autor: Jasna Mikić, 14. 2. 2018.

Učenici 1., 2. i 3. razreda PŠ Pisak sa svojim su učiteljicama Silvijom Portner i Danijelom Ćališ prigodnim programom obilježili maškare i Valentinovo. Program je bio raznovrstan, a između ostalog provedeno je natjecanje parova u plesu s loptama. Nagradu je osvojio par koji je najduže izdržao plešući da im ne ispadne lopta. Također, svaki učenik predstavio je svoju masku. Nagradu za najbolju masku osvojio je učenik 3. razreda  Ivan Arlović koji je svoju masku sam osmislio i izradio te ju uspješno predstavio. Program je upotpunjen krafnama koje su donijeli učenici i učiteljice. Učenici su čuli i naučili ponešto o starim običajima obilježavanja maškara. U sklopu obilježavanja maškara, obilježili smo i Valentinovo. Učenici su jedni drugima napisali pisma i izradili prigodne poklone. Učionica je uređena na temu maškara i Valentinova što nam je dalo dodatnu motivaciju za rad i uživanje u ovim danima. Atmosfera je bila vesela i razigrana. Učenici su uživali u svakoj aktivnosti, svakoj lijepoj riječi, djelu, a mi, učiteljice, uživale smo gledajući naše učenike sretne i zadovoljne.

Učiteljica Danijela Ćališ