DAN ŠKOLSKOG SPORTA
Autor: Jasna Mikić, 10. 11. 2017.

KAD SE MALE RUKE SLOŽE, SVAKI SPORT ODRADITI SE MOŽE

U Zagrebu, glavnom gradu Republike Hrvatske, održan je Dan školskog sporta na kojem su sudjelovali učenici osnovnih i srednjih škola iz 21 županije.

Dana 28. rujna 2017. godine u Areni Zagreb, održan je jedan od mnogobrojnih projekata Hrvatskog školskog sportskog saveza, Dan školskog sport. Riječ je o sportskom događaju koji je osmišljen programima (Univerzalnoj sportskoj školi i Vježbaonici) koji potiču bavljenje tjelesnom aktivnošću djece i mladih.

Učenike od prvog do osmog razreda osnovnih te učenike srednjih škola kroz dva sata igre nogometa, košarke, rukometa, tenisa, hokeja te mnogih drugih sportova, podupirali su njihovi voditelji koji su zajedno s njima uživali u druženju koje nije bilo natjecateljskog, već zabavnog duha. Uz voditelje sudionika Dana školskog sporta, program su vodili i voditelji Mario Valentić, nekadašnji glumac prve hrvatske serije ˝Zabranjena ljubav˝ i Zorana Vukić. Ovaj događaj nije mogao promaknuti ni najuspješnijoj alpskoj skijašici u povijesti Zimskih olimpijskih igara, a danas tajnici Državnog ureda za šport, Janica Kostelić koja je izjavila da je izuzetno važno već od najranije dobi osvijestiti djecu koliko je kretanje važno za njihovo zdravlje i isto tako približiti im sport kroz igru. Atmosferu je, uz otpjevanu himnu i dvije pjesme po želji otpjevala i pobjednica prve sezone ˝RTL Zvjezdica˝, Mia Negovetić.

Cijeli program pratile su i novinarke projekta ˝Igram, pišem, lajkam˝ među kojima sam bila i ja, Nora Hodak koja se ovim putem još jednom zahvaljujem mentoricama, Petri Ivančić i Mariti Čatić na novinarskom podučavanju kao i ostalim novinarkama projekta, Jani Marčinković, Niki Veži, Ini Brakus i Eleni Miklečić te svima ostalima u Savezu na ovom nezaboravnom iskustvu u kojem sam naučila nove vještine, sklopila nova prijateljstva te također veliko hvala svim nastavnicima na potpori, posebice razrednici Sanji Vidović i nastavniku Marku Vuiću koji su jedni od onih kojima sam zahvalna na ovom sportsko-novinarskom iskustvu koje će imati posebno mjesto u mome životu.